7 نکته ارائه پاورپوینت برای پرزنتیشن علمی که باید بدانیم | نحوه سفارش پاورپوینت فوری

فهرست مطالب

در این مقاله در مورد 7 نکته ارائه پاورپوینت برای سمینارهای علمی و پرزنتیشن‌هایی که اهمیت ویژه دارند را آموزش خواهیم داد.

چرا نرم افزار پاورپوینت؟

نرم افزارهای مختلفی برای انجام سمینار وجود دارند، از جمله پاورپوینت و پرزی که ایرانیان علاقه زیادی به نرم افزار پاورپوینت دارند.

این نرم افزار با توجه به همخوانی دیتاهای نرم افزارهای ورد و اکسل و پشتیبانی از زبان فارسی به شما کمک می‌کند تا یک ارائه عالی را آماده کنید. در زیر شما با 7 نکته ارائه پاورپوینت آشنا خواهید شد.

نکات تهیه شده حاصل تجربه انجام بیش از 1000 پروژه علمی پاورپوینت از جمله سفارش پاورپوینت پایان نامه، سفارش پاورپوینت تجاری، سفارش پاورپوینت انگلیسی و… که توسط مشتریان وب سایت طراحی پویا تهیه شده است، برای شما آماده شده است.

7 نکته ارائه پاورپوینت چیست؟

در صورتی که علاقمند به تهیه فایل پاورپوینت استاندارد با هزینه مناسب دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس 09162026676 با کارشناسان وب سایت تماس حاصل فرمایید و از خدمات تهیه پاورپوینت بهره مند شوید.

همچنین برای دریافت لیست قیمت پاورپوینت می‌توانید به صفحه قیمت پاورپوینت مراجعه کنید.

7 نکته ارائه پاورپوینت

نکته اول) اسلاید اول، مشخصات شما

هیچگاه از فراموش نکنید که شما باید مشخصات ارائه خود را برای مخاطبین مشخص کنید. برای مثال در صورتی که همه مخاطب‌ها با شخص ارائه دهنده یا موضوع اصلی آشنا نباشند، نیازمند یک آشنایی کلی از موضوع و… هستند.

در همین راستا موضوع، آرم محل فعالیت، مشخصات شخص ارائه دهنده، جزو اصلی‌ترین اصول یک ارائه به شمار می‌آید.

نکته دوم) شماره اسلایدها

لازم است که شماره اسلایدها در پرزنتیشن مشخص باشد تا اگر برای مخاطبان شما سوالی پیش آمد، به راحتی بتوانند به شماره اسلاید مد نظرشان، شما را ارجاع دهند.

این نکته برای سمینارهای علمی بسیار حائز اهمیت است.

نکته سوم) رنگ آمیزی و طراحی

همیشه توجه کنید که استفاده از رنگ‌های تیره در قالب پاورپوینت می‌تواند مخاطبان شما را اذیت کنند. معمولا یک ارائه استاندارد دارای رنگ‌های روشن است.

نکته چهارم از 7 نکته ارائه پاورپوینت) علائم نگارشی را صحیح بکار ببرید!

متاسفانه به علت آموزش ضعیف زبان فارسی در طول مقاطع تحصیلی مدارس، اکثر افراد با علائم نگارشی آشنایی ندارند و نمی‌توانند در ساخت پاورپوینت و تهیه پاورپوینت خود که به عنوان چکیده و عصاره پژوهش یا گزارش تهیه شده است و به چشم مخاطبان می‌آید، درست استفاده کنند.

نکته پنجم) کوتاه نویسی، بهترین سبک ارائه پاورپوینت

هیچ گاه از پاراگراف‌ها استفاده نکنید، سعی کنید اگر خلاصه‌نویسی برای پاورپوینت انجام می‌دهید، جملات مد نظر خود را به صورت شبه جمله یا جملات خبری بدون فعل آماده کنید.

شما باید بدانید که در تهیه پاورپوینت لازم نیست همه موارد را از روی فایل ارائه بخوانید، لازم است تا نکات اصلی را در پاورپوینت خود تهیه کنید تا در روند ارائه و نکات اصلی را بخاطر بسپارید.

نکته ششم) کاغذ خلاصه نویسی برای ارائه خود آماده نکنید!

گاها در جلسات و سمینارها مشاهده می‌شود که افراد در حال ارائه، علاوه بر تهیه پاورپوینت، جهت یادآوری نکات اصلی، مطالب را در کاغذ یاداشت می‌کنند و هنگام ارائه از آن استفاده می‌کنند!

این مسئله بیانگر عدم حرفه‌ای بودن شما در یک ارائه است و به مخاطبان شما این پیام را می‌دهد که شما دارای اضطراب و آشفتگی و عدم تسلط به ارائه هستید.

خیلی از افراد نمی‌دانند که خود نرم افزار پاورپوینت جهت ساخت پاورپوینت، امکاناتی را فراهم کرده است تا نکات مهم را در هنگام ارائه برای شخص ارائه دهنده نمایش دهند، بدان آنکه افراد دیگر متوجه این موضوع شوند!

نکته هفتم از 7 نکته ارائه پاورپوینت) تصاویر را فراموش نکنید!

اگر یک ارائه جالب و حرفه‌ای را می‌خواهید آماده کنید، از معجزه تصاویر در پاورپوینت غافل نشوید. شما می‌توانید با استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط با تیترهای اسلایدهای خود، ارتباط بصری بهتری را برای مخاطبان خود آماده کنید.

سفارش پاورپوینت علمی استاندارد

این 7 نکته تنها بخشی از صدها نکات مهم در مورد یک ارائه استاندارد علمی است. ما آماده هستیم تا با رعایت کلیه نکات مهم علمی، یک ارائه جذاب و عالی را مطابق با استانداردهای بین اللملی آماده کنیم.

جهت سفارش پاورپوینت خود می‌توانید با استفاده از شماره تماس 09162026676 با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاهد نمونه کار پاورپوینت به صفحه نمونه کار پاورپوینت زیبا و برای دریافت قیمت‌های انجام پاورپوینت به صفحه لیست قیمت پاورپوینت مراجعه کنید.

همچنین جهت راهنمایی نحوه سفارش پاورپوینت می‌توانید به صفحه ساخت و تهیه پاورپوینت مراجعه کنید.

امیدوارم مقاله 7 نکته ارائه پاورپوینت برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی در زمینه نکات مربوط به تهیه پاورپوینت دارید، می توانید از بخش نظرات با کارشناسان متخصص تهیه پاورپوینت در ارتباط باشید.

درخواست سفارش ساخت پاورپوینت
ارائه لیست قیمت و نمونه کار همراه با مشاوره رایگان
مطالب بیشتر
انجام پروژه پاورپوینت
سفارش پاورپوینت

انجام پروژه پاورپوینت 1403

ساخت پاورپوینت در دنیای همیشه درحال توسعه با آخرین روند طراحی برای جذب مخاطب و انتقال موثر پیام شما ضروری است. با تهیه یک ارائه

دوست داری پاورپوینت فوق العاده برای ارائه آماده کنی؟
سریع با ما تماس بگیر تا راهنمایت کنیم
هزینه انجام پاورپوینت
تماس فوری